Πέρασε με 4Χ4 από τη Μάλαγα η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 72-64 την Ουνικάχα στη Μάλαγα και σημείωσε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα ματς στο Top 16Ασταμάτητη μοιάζει η Ρεάλ Μαδρίτης, που έκαμψε την αντίσταση και της Ουνικάχα Μάλαγα και με ισάριθμες νίκες στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές φιγουράρει στην κορυφή του 5ου ομίλου στο Top 16.Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και με κάρφωμα του Ρούντι Φερνάντεθ προηγήθηκαν με 5-8 στο 4ο λεπτό του αγώνα. Ο Σιμόν
μείωσε σε 14-15 για τη Μάλαγα, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 16-19 για τη Βασίλισσα.Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ με τον Λούκα Ζόριτς (28-25). Το ημίχρονο τελικό βρήκε τη Μάλαγα να προηγείται με έξι πόντους της Ρεάλ Μαδρίτης (36-30).Στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να διατηρούν το προβάδισμα τους, με το 30ο λεπτό να βρίσκει τους γηπεδούχους στο 50-43. Στα τελευταία δέκα λεπτά, όμως του αγώνα η Βασίλισσα έκανε την ολική επαναφορά και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα με 72-64.Τα δεκάλεπτα: 16-19, 20-11, 14-13, 14-29.