Ποδαρικό με 3άρα η Ρεάλ

21:52 6/1/2014 - Πηγή: Sport.gr
Με το δεξί μπήκε η Ρεάλ στο 2014, αν και ζορίστηκε κόντρα στη Θέλτα στο Μπερναμπέου. Η Βασίλισσα με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος (τα δύο στο τελευταίο δεκάλεπτο) έφτασε στη νίκη με 3-0 επί της ομάδας του Βίγκο, μειώνοντας ξανά την απόσταση από την κορυφή στους πέντε βαθμούς.Η Θέλτα κρατούσε το μηδέν μέχρι το 67', όταν ο Καρίμ Μπενζεμά έλυσε τον... γόρδιο δεσμό, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.Στο 82' η σεμνή τελετή έλαβε τέλος με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να κάνει το 2-0. Ο Πορτογάλος έγραψε τον επίλογο το ματς στην τελευταία φάση, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεωνΗ Ρεάλ εξακολουθεί να βρίσκεται στο κυνήγι των Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο (49β.), έχοντας πέντε βαθμούς λιγότερους.Η Θέλτα από την πλευρά της παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης.