Ποδοσφαιρική μαγεία στο Ριαθόρ, 5-4 η Μπάρτσα!

Απίστευτο σε εξέλιξη παιχνίδι στο Ριαθόρ, με την Μπαρτσελόνα να κερδίζει 5-4 την Μπαρτσελόνα για την 8η αγωνιστική της Primera! Χατ τρικ ο Μέσι που έφτασε τα 11 γκολ στο πρωτάθλημα.Οπως φανερώνει το τελικό σκορ και τα εννέα τέρματα που σημειώθηκαν, στο Ριαθόρ διεξήχθη ματσάρα. Βέβαια, μέχρι το 20λεπτο τα πάντα φαινόντουσαν εύκολα για τους φιλοξενούμενους, που με γκολ των Τέγιο, Αλμπα και Μέσι προηγήθηκαν με 3-0.Η Ντέπορ απάντησε άμεσα, πετυχαίνοντας δύο γκολ
με τους Πίτσι (πέν.) και Μπεργκαντίνος στο 26' και το 37'. Το πρώτο μέρος έκλεισε με τον Μέσι να σκοράρει ξανά για το 4-2.Ο Πίτσι με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου (47') επανέφερε το... άγχος στην Μπάρτσα σε συνδυασμό και με την αποβολή του Μασεράνο δύο λεπτά αργότερα.Ακολούθησε ένα... νεκρό μισάωρο μέχρι να φτάσει στο χατ τρικ ο Μέσι (77') και να μειώσει η Λα Κορούνια με αυτογκόλ του Αλμπα στο 79ο λεπτό.Με το διπλό στο Ριαθόρ η Μπαρτσελόνα παραμένει στην κορυφή με 22 βαθμούς, τρεις περισσότερους απ' ό,τι η Ατλέτικο Μαδρίτης, που έχει ματς λιγότερο (vs Σοσιεδάδ - 21/10).Στον αντίποδα, η Ντέπορ έχει κερδίσει μόνο τις... εντυπώσεις έως τώρα, έχοντας μείνει στη 18η θέση με έξι βαθμούς.