Πράσινο το ντέρμπι των Νέων

Η ομάδα του Παναθηναϊκού ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι των Νέων με τον Ολυμπιακό. Στο... ορεκτικό της αναμέτρησης των αιωνίων της Κυριακής (9/12), οι πράσινοι επικράτησαν με 2-1.Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό. Επειτα από φάουλ του Μουζακίτη, ο
Δώνης πήρε την πρώτη κεφαλιά και στη συνέχεια ο Ρισβάνης με νέα κεφαλιά έκανε το 1-0.Αυτό ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να ανεβάζει στροφές στην επανάληψη και να ισοφαρίζει στο 76` με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιωαννίδη.Την τελευταία λέξη στο ματς την είπε, όμως, ο Παναθηναϊκός, ο οποίος πήρε τη νίκη στο 88` επίσης με πέναλτι.Το πέναλτι κέρδισε ο Γιαννιτσάνης, ο οποίος ανέλαβε και την εκτέλεση, γράφοντας το τελικό 2-1.Την αναμέτρηση παρακολούθησε από κοντά και ο ο πρόεδρος της πράσινης ΠΑΕ, Γιάννης Αλαφούζος. Ο ισχυρός άνδρας του Τριφυλλιού κάθισε δίπλα στους Ρότσα και Ελευθεράκη για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση.