Πρόκριση για Μπάρτσα και... Clasico!

Η Μάλαγα στρίμωξε την Μπαρτσελόνα, αλλά τελικά οι Καταλανοί πήραν τη νίκη με 4-2 στην Ανδαλουσία και μαζί το εισιτήριο της πρόκρισης στα ημιτελικά του Copa Del Rey, όπου θα αντιμετωπίσει τη Ρεάλ (πρώτο ματς στο Μπερναμπέου την Τετάρτη 30/1)!Οι Καταλανοί έπαιξαν με τη φωτιά, καθώς αν και προηγήθηκαν δύο φορές με τους Πέδρο (8') και Πικέ (49'), είδαν τη Μάλαγα να έχει ισάριθμες απαντήσεις με τους Χοακίν (12') και Σάντα Κρουζ (68' - διαμαρτύρεται η Μπάρτσα για μη τήρηση του Fair play). Το 2-2 του 68' έστελνε το ματς στην παράταση, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν διάθεση για μπελάδες.ΣΤο 76' ο Ινιέστα έκανε το 3-2 και μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μέσι σκόραρε το 4ο γκολ της ομάδας του, τσεκάροντας ουσιαστικά το εισιτήριο της πρόκρισης.