Πρόκριση με Αναστασάκο ο Πλατανιάς μέσα στην Καρδίτσα

Ο Πλατανιάς διπλασίασε τις νίκες του επί της Αναγέννησης Καρδίτσας, αφού επικράτησε 1-0 στην θεσσαλική πόλη και έτσι πήρε το εισιτήριο για τους "16" του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.Εχοντας "προίκα" το 3-1 του πρώτου αγώνα ο Πλατανιάς μπήκε με σκοπό να πετύχει ένα γκολ και να "καθαρίσει" την πρόκριση, μην αφήνοντας περιθώρια στην Αναγέννηση Καρδίτσας.Οι Χανιώτες είχαν δύο καλές στιγμές, στο 18' από κόρνερ του Αρότσα, ο Αναστασάκος έπιασε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι
και στο 28' κεφαλιά του Μαραγκουδάκη έδιωξε ο Αναστασίου.Στο 36' μετά από κόρνερ του Πλατανιά, ο Γκουγκούδης έκανε χέρι και ο Αναστασάκος από την άσπρη βούλα ευστόχησε στο πέναλτι κάνοντας το 0-1 για την ομάδα του Αναστασιάδη.Δύο λεπτά αργότερα ο Αρότσα βγήκε τετ α τετ με τον Αναστασίου, ωστόσο πλάσαρε άουτ κι έτσι το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Πλατανιά να προηγείται στο σκορ.Η Αναγέννηση Καρδίτσας μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος είχε την κατοχή της μπάλας (ακόμη και 63%-37% έδειξε η σχετική κάρτα στο 60ό λεπτό) και έκανε 2-3 καλές φάσεις με κορυφαία εκείνη του Μπουντούρη στο 61' που σούταρε λίγο άουτ.Από την πλευρά του ο Πλατανιάς θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 58' με το εξ επαφής πλασέ του Ναζλίδη που έδιωξε σωτήρια με τα πόδια ο Αναστασίου.Μετά το 65', ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα, με το θέαμα να είναι κάκιστο και σ' ένα τερέν που με την πάροδο του χρόνου είχε μετατραπεί σε λάσπη, με τους φιλάθλους να περιμένουν το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.Αναγέννηση Καρδίτσας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Αναστασίου, Χατζηρίζος (63' Μπιτέλης), Μπουντούρης, Υφαντής (70' Γεωργακόπουλος), Γκουγκούδης, Γκόλιας, Ρόβας, Κρανιώτης, Αθανασιάδης (85' Κοντοβάς), Τζάνης, Κουκούλης.Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Λαζαρίδης, Κουρτεσιώτης, Αγκιλέρα (91' Μαρτσάκης), Αρόχα, Μαραγκουδάκης, Αναστασάκος, Κάλαϊτζιτς (70' Τσοντάκης), Ναζλίδης, Τζανής, Δημήτρης, Ντόε (84' Γιακουμάκης).