Πρόκριση στα πέναλτι για τον Ολ. Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε στη... ρώσικη ρουλέτα την Καλλονή 5-3 (1-1 ο κανονικός αγώνας και η παράταση) και προκρίθηκε στην γ' φάση του Κυπέλλου ΕλλάδαςΤον Ολυμπιακό Βόλου θα αντιμετωπίσει ο Ατρόμητος στη φάση των "32" του Κυπέλλου Ελλάδας, αφού η ομάδα της Μαγνησίας εξασφάλισε το εισιτήριο της πρόκρισης.Η Καλλονή... στρίμωξε
στα σχοινιά τον γηπεδούχο Ολυμπιακό Βόλου χάρη σε τέρμα, που σημείωσε ο Λεοζίνιο στο 23'.Οι ερυθρόλευκοι όμως είχαν την απάντηση και με γκολ του Γόγολου στις αρχές της επανάληψης (στο 53') έστειλαν το ματς στην παράταση.Εκεί αγωνίστηκαν με αριθμητικό πλεονέκτημα εξαιτίας αποβολής του Καζάκη, ωστόσο η ομάδα της Λέσβου κράτησε την ισοπαλία και ο νικητής κρίθηκε στην διαδικασία των πέναλτι.Εκεί, πιο τυχερός και εύστοχος στάθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου, που νίκησε 5-3 και τελικά πανηγύρισε την πρόκριση στη γ' φάση του Κυπέλλου.Αναλυτικά τα αποτελέσματα της β' φάσης:30/10 Πανσερραϊκός - Οδυσσέας Κορδελιού 2-1Αναγέννηση Γιαννιτσών - Νίκη Βόλου 0-131/10Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τύρναβος 1-4Θρασύβουλος - Βύζας Μεγάρων 1-0Ολυμπιακός Βόλου - Καλλονή 1-1 (5-3 πεν.)1/11Φωστήρας - Χανιά Καβάλα - Παναιγιάλειος