Σεφτέ στις νίκες με υπογραφή Εστογιανόφ

Την πρώτη του φιλική νίκη για τη νέα περίοδο, εξασφάλισε ο Πανιώνιος, ο οποίος αποδίδοντας ωραίο ποδόσφαιρο και έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Εστοφιανόφ, κέρδισε τον Αστέρα Τρίπολης με σκορ 2-1. Στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, οι γηπεδούχοι έδειξαν ανεπηρέαστοι από το διοικητικό μπάχαλο που επικρατεί στον σύλλογο και πραγματοποιώντας μια καλή εμφάνιση - κυρίως στο α` ημίχρονο-
νίκησαν τον ανέτοιμο Αστέρα.Το σκορ για τον Ιστορικό άνοιξε στο 38` ο Κουμορτζί, με δυνατό σουτ, έπειτα από πανέμορφη μπαλιά του Εστογιανόφ, ο οποίος πέντε λεπτά αργότερα έγραψε και το δικό του όνομα στον πίνακα τον σκόρερ.Συγκεκριμένα, στο 43` ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Σάμαρης. Από την πλευρά τους, οι αρκάδες μείωσαν στο τελευταίο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη.Τέλος, να αναφέρουμε ότι το εν λόγω ματς αποτέλεσε το ανεπίσημο ντεμπούτο για τον Μιλοβάνοβιτς, ενώ, στην αντίπερα όχθη, ο Περόνε έδειξε καλά στοιχεία, ωστόσο χρειάζεται δουλειά προκειμένου να βρεθεί στο επιθυμητό επίπεδο για τους αρκάδες.