Σκόνταψε η Βέροια, στις καθυστερήσεις η ΑΕΛ

Η δεύτερη στη βαθμολογία, Βέροια, υποχρεώθηκε σε εντός έδρας ισοπαλία, 0-0 από τον Φωκικό, ο οποίος είναι τρίτος από το τέλος.Οσο για τη Λάρισα, κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης, χάρη σε γκολ του Νεμπεγλέρα στις καθυστερήσεις. Η ΑΕΛ προηγήθηκε του Θρασύβουλου με γκολ του Καούνου στο 45`, αλλά ο Ντα Σίλβα ισοφάρισε σε 1-1 στο 51` για την ομάδα της Φυλής.Η Λάρισα κατάφερε, όμως, να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις με γκολ του έμπειρου Νεμπεγλέρα, ο οποίος έγραψε το τελικό 2-1.Νίκη πανηγύρισε επίσης και η Καλλιθέα, η οποία επιβλήθηκε με 2-0 του Εθνικού Αστέρα.Ισόπαλη με το σκορ 1-1 έληξε η αναμέτρηση του Βύζαντα Μεγάρων με τον Ηρακλή Ψαχνών, που παλεύουν για την παραμονή τους.Νωρίτερα, ο Πλατανιάς παρέμεινε μόνος πρώτος με το 3-0 επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών.