Σούπερ Πέισερς

Νίκη για ΚλίπερςΣτο πέμπτο λεπτό κέρδιζαν με 16 πόντους, στο 15ο είχαν ισοφαριστεί, αλλά στο τέλος οι Κλίπερς πήραν μια εύκολη νίκη (97-85) απέναντι στους Χόρνετς. Κορυφαίος απέναντι στην πρώην ομάδα του ο Κρις Πολ, δεν αγωνίστηκε ο εμπύρετος Κρις Καμαν για την ομάδα της Νέας Ορλεάνης.Στην παράταση οι ΡόκετςΟι Κινγκς τους έκαναν τη ζωή δύσκολη, όμως οι Ρόκετς είναι καλύτερη ομάδα και το απέδειξαν στην παράταση (113-106). Ρεκόρ καριέρας από τον Πάτρικ Πάτερσον, ασταμάτητος ο ΝτεΜάρκους Κάζινς. Υπέγραψε μια ώρα πριν το τζάμπολ και αγωνίστηκε με τους γηπεδούχους ο Ερλ Μπόικινς.Πολυβόλο ο ΠιρςΜε τον
Πολ Πιρς να σημειώνει 36 πόντους οι Σέλτικς άλωσαν τη Σάρλοτ επικρατώντας με 102-95 των μαχητικών Μπόμπκατς.Ο Στάκεϊ εκτέλεσε τους ΟυϊζαρντςΜε τον Ρόντνι Στάκεϊ να σημειώνει 12 από τους 24 πόντους του στην τέταρτη περίοδο, συμπεριλαμβανομένου και του νικητήριου σουτ, οι Πίστονς επικράτησαν με 79-77 μέσα στην Ουάσινγκτον των Ουϊζαρντς, ανατρέποντας μία διαφορά 13 πόντων.Προβάδισμα για play off οι ΝικςΣτο σημαντικότερο ματς της εβδομάδας, οι Νικς έδειξαν χαρακτήρα. Νίκησαν με 89-80 τους Μπακς και απέκτησαν σαφές προβάδισμα για την είσοδο στα play off. Πρόβλημα με Στούντεμαϊρ - Λιν που έμειναν εκτός αγώνα. Καθάρισε ο Αντονι, απογοητευτικό το δίδυμο Τζένινγκς - Ελις.Σεμινάριο από τους ΝάγκετςΕξαιρετική εμφάνιση και σπουδαία νίκη στο Chicago (91-108) από τους Νάγκετς, που είχαν σε μεγάλη βραδιά το δίδυμο Λόσον - Αφλαλο. Εκτός δράσης για έβδομο ματς ο απογοητευμένος Ντέρικ Ρόουζ.Άμεση αντίδραση από τους ΤζαζΜια μέρα μετά τις τέσσερις παρατάσεις στην Ατλάντα, οι Τζαζ ταξίδεψαν στο Νιου Τζέρσι για να νικήσουν με 84-105 τους Νετς και να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα. Καθάρισε για άλλη μια φορά το δίδυμο Τζέφερσον - Μίλσαπ.Τρίποντη... μαγική εκτέλεσηTo Ορλάντο τελείωσε τον αγώνα με τους Ράπτορς έχοντας 15/34 τρίποντα, ο Ράιαν Αντερσον ήταν υπεύθυνος για 8/13 από αυτά και κάπως έτσι οι Μάτζικ επικράτησαν εύκολα με 117-101 των Ράπτορς μέσα στο Toronto.