Σταθερά τρίτη η ΑΕΚ Λάρνακας

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ Λάρνακας, η οποία επιβλήθηκε με 2-0 της Αλκής και διατηρήθηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο πρωτάθλημα ΚύπρουΑΕΚ Λάρνακας προερχόταν από ήττα και είχε ανάγκη τους βαθμούς της νίκης, την οποία πήρε χάρη σε γκολ του Ντα Σίλβα από το 17ο λεπτό και του Παύλου στις καθυστερήσεις.Νίκη με το ίδιο σκορ πανηγύρισε και η ΑΕΛ,
η οποία ξεπέρασε το εμπόδιο της Δόξας Κατωκοπιάς και έπιασε τον Απόλλωνα Λεμεσού στην 4η θέση.Το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 14ης αγωνιστικήςΣάββατο (15/12)Νέα Σαλαμίνα - Ολυμπιακός Λευκωσίας 3-2 (37` Γκρέι, 44` Λαμπρόπουλος, 45` Οπερ - 18, 24` Ενρίκε)ΑΠΟΕΛ - Παραλίμνι 1-0 (77` Αντόρνο)ΑΕ Πάφος - Ανόρθωση 0-2 (47` Οκκάς, 93` Ιτζάκι)Αγία Νάπα - Ομόνοια  0-3 (32` Σκέμπρι, 53` Αλβες, 69` Χριστοφή)Κυριακή (16/12) Εθνικός Αχνας - Απόλλων Λεμεσού 1-1 (74` Βαττής - 32` Παπουλής)ΑΕΛ - Δόξα Κατωκοπιάς  2-0 (45` Τζούνιορ, 86` Μοντέιρο)ΑΕΚ Λάρνακας - Αλκή 2-0 (17` Ντα Σίλβα, 94` Παύλου)