Στην 1η θέση της Bundesliga η Μπάγερν, που συνέτριψε το Ανόβερο με 7-0

Μόνο για λίγες ώρες επέτρεψε στη Σάλκε να χαρεί την κορυφή της Bundesliga η Μπάγερν Μονάχου. Οι βαυαροί συνέτριψαν με 7-0 το Ανόβερο στο Αλιάντζ Αρίνα και επέστρεψαν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, κάνοντας παράλληλα επίδειξη ισχύος προς τη Λιόν, την οποία αντιμετωπίζει την προσεχή Τετάρτη (21/04) στο πλαίσιο των ημιτελικών του Champions League. Από δύο τέρματα σημείωσαν οι Ολιτς και Μίλερ, ενώ ο Ρόμπεν

πέτυχε χατ-τρικ.

Μπάγερν Μονάχου – Ανόβερο 7-0 (21’, 49’ Ολιτς, 30’, 50’, 90’ Ρόμπεν, 44’, 62’ Μίλερ)

Σε σόου με έναν πρωταγωνιστή εξελίχθηκε το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με την Μπάγερν να είναι καταιγιστική και να μην επιτρέπει στο Ανόβερο να πλησιάσει τα καρέ της.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Ολιτς με κεφαλιά στο 21ο λεπτό, μετά την ωραία κάθετη πάσα του Βαν Μπόμελ. Ο ολλανδός δημιούργησε και το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων, με τον Ρόμπεν να είναι εκτελεστής αυτή τη φορά και να κάνει το 2-0. Ενα λεπτό πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Μίλερ πήρ