Στην Μπάμπεργκ το Σούπερ Καπ Γερμανίας

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στην παράταση, η Μπάμπεργκ επικράτησε της Ουλμ με 102-98 (85-85) και κατέκτησε το Σούπερ Καπ Γερμανίας.Οι δύο ομάδες βάδιζαν χέρι χέρι στο σκορ, στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο 23" πριν το τέλος η Μπάμπεργκ βρισκόταν στο +3 (85-82). Η Ουλμ όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και με ένα τρίποντο στην εκπνοή του Τζον Μπράιαντ, ισοφάρισε σε 85-85 και το ματς πήγε στην παράταση.Στον έξτρα χρόνο, η εξέλιξη ήταν συγκλονιστική, αφού το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια. Αυτή που χαμογέλασε στο τέλος ήταν η Μπάμπεργκ που, με δύο βολές του Τζον Γκόλντσμπερι, πήρε τη νίκη με 102-98.Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μπόστιαν Νάχμπαρ με 26 πόντους και τον ακολούθησε ο Σεργκέριο Γκίπσον με 21 πόντους. Για την Ουλμ ξεχώρισαν ο Τζον Μπράιαντ με 27 πόντους και ο Στίβεν Εστερκαμπ με 15 πόντους.