Στην elite round η Εθνική ομάδα των Παίδων που νίκησε εύκολα 4-1 το Ισραήλ

Την πρόκρισή της στην elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος του 2011, εξασφάλισε η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου των Παίδων, μετά τη νίκη της με 4-1 επί του Ισραήλ, στην πόλη Κοστρένα της Κροατίας. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο νεαρός Μαυρίας, που πέτυχε δύο γκολ. Με 10 τελείωσε το ματς το Ισραήλ.

Η εθνική μας ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς και άνοιξε το σκορ

μόλις στο τέταρτο λεπτό της συνάντησης, με τον Γιαννιτσάνη. Τρία λεπτά αργότερα, ο Ανδρεόπουλος είχε δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να κλειδώσει από νωρίς το ματς. Στην εκπνοή του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό, ο Μαυρίας έγραψε το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτης σφράγισε τη νίκη στις καθυστερήσεις με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Νωρίτερα, ο Ατάρ αποβλήθηκε για το Ισραήλ με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 64`, ενώ ο Ζίτουν μείωσε σε 2-1 στο 68ο λεπτό. Πέντε λεπτά μετά τη μείωση του σκορ, ο Διβανές στο 73΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1, για να έρθει τελικά και τ