Στο -3 η Μπάρτσα και... περιμένει

23:13 7/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Οι μπλαουγκράνα περιμένουν στραβοπάτημα της Βασίλισσας στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου την Κυριακή (8/4), όταν αντιμετωπίζει τη Βαλένθια, για να μονιμοποιήσουν την πίεσή τους στους μαδριλένους.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Αράντα στο 30', αλλά η ανατροπή έγινε άμεσα, με τα τέρματα των Πουγιόλ στο 36' και Μέσι στο 39'.Ο αργεντινός σκόραρε με πέναλτι και στο 86', φτάνοντας τα 38 τέρματα φέτος, ενώ το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Πέδρο.Ο Αράντα στο 24', δηλαδή 6 λεπτά πριν ανοίξει το σκορ είχε χάσει πέναλτι, ενώ από το 45' η Σαραγόσα έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Άμπρααμ.Το πρόγραμμα,
τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 32ης αγωνιστική της Primera Divizion:Σάββατο (07/04)Χετάφε – Σπόρτινγκ Χιχόν 2-0 (22’ Μίκου, 47’ Κάστρο)Ράγιο Βαγιεκάνο – Οσασούνα 6-0 (5’ Μοβίγια, 17’, 28’ Μίχου, 36’ Κόστα, 57’ Αρμεντέρος, 79’ Τίτο)Εσπανιόλ – Σοσιεδάδ 2-2 (45+1’ αυτ. Ντέμιντοφ, 47’ Γουέις/ 12’, 15’ Βέλα)Σαραγόσα – Μπαρτσελόνα 1-4 Μπέτις – Βιγιαρεάλ (23:00)Κυριακή (08/04)Λεβάντε – Ατλέτικο Μαδρίτης (13:00)Μαγιόρκα – Γρανάδα (17:00)Αθλέτικ Μπιλμπάο – Σεβίλλη (19:00)Ρεάλ Μαδρίτης – Βαλένθια (22:30)Δευτέρα (09/04)Μάλαγα – Ρασίνγκ Σανταντέρ (22:00)