Στο ίδιο έργο θεατές...

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε δύο φορές στο Γεντί Κουλέ, αλλά ο ΟΦΗ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι οι πράσινοι σ' ένα ακόμη παιχνίδι τους οπισθοχώρησαν στο δεύτερο μέρος για να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ και έτσι πήρε την ισοπαλία με 2-2. Θετικό ντεμπούτο για τον νεαρό Χουχούμη, σκόραρε για δεύτερο σερί ματς ο ο Τοτσέ, αλλά το Τριφύλλι πλήρωσε ξανά το λάθος του να γυρίσει πίσω. Κουτσιανικούλης και Παπάζογλου οι σκόρερ των Κρητικών, που πάλεψαν για
την ισοπαλία και δικαιώθηκαν.Εκανε ένεση και ξεκίνησε ο ΣίσιτςΟ Μίρνες Σίσιτς έκανε ένεση πριν τον αγώνα, έσφιξε τα δόντια και ξεκίνησε στην ενδεκάδα του ΟΦΗ, στο αριστερό άκρο της επίθεσης. Δεξιά ήταν ο Κουτσιανικούλης και στην κορυφή ο Παπάζογλου. Τριάδα στην μεσαία γραμμή συνέθεσαν οι Βερόν, Λαμπρόπουλος και Κουρδάκης. Στην άμυνα οι Μονιάκης, Σόουζα, Ζαχαράκης και Ιωαννίδης με τον Γουναρίδη στο τέρμα.Εκπληξη με ΧουχούμηΟ Φερέιρα από την πλευρά του έκανε την έκπληξη δίνοντας την ευκαιρία στον Διαμαντή Χουχούμη να κάνει ντεμπούτο στην Σούπερ Λίγκα ξεκουράζοντας παράλληλα τον αρχηγό των πρασίνων Νίκο Σπυρόπουλο. Νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα ήταν επίσης οι Μαρίνος, Μαυρίας και Τοτσέ, αντί των Φουρλάνου, Χριστοδουλόπουλου και Φορναρόλι. Ο Καρνέζης ήταν στα γκολπόστ, με τους Σεϊταρίδη (φόρεσε το περιβραχιόνιο), Πίντο, Βελάσκες, Χουχούμη στην άμυνα, τους Βιτόλο, Ζέκα, Μαρίνο στα χαφ και τους Σισοκό, Μαυρία, Τοτσέ στην επίθεση.Ο Παναθηναϊκός ευτύχησε να προηγηθεί πολύ νωρίς στο παιχνίδι μόλις στο 8ο λεπτό, με τον Χουχούμη να κάνει την κούρσα και την σέντρα από τα αριστερά, με τον Τοτσέ να πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και με προβολή να προλαβαίνει τον προσωπικό του αντίπαλο (Σόουζα) και τον Γουναρίδη ανοίγοντας το σκορ για τους πράσινους.Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 27' με το πρώτο γκολ του Κουτσιανικούλη με την ασπρόμαυρη φανέλα. Από σέντρα-γέμισμα από το κέντρο του Μονιάκη, η μπάλα περνάει από τους Πίντο, Βελάσκες και Παπάζογλου, ο Χουχούμης δεν αντιλαμβάνεται την κίνηση του Κουτσιανικούλη που έρχεται από πίσω και με κεφαλιά προλαβαίνει τον Καρνέζη ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τον ΟΦΗ.Αμεση ήταν η απάντηση από το Τριφύλλι, που στο 29' πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Μαυρία. Από πολύ ωραία προσπάθεια των Ζέκα, Μαρίνου, ο Μαυρίας έγινε κάτοχος της μπάλας και σούταρε, η στρογγυλή θεά κόντραρε και στον Μονιάκη, αλλάζοντας ελαφρώς πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Γουναρίδη για το 1-2 του Παναθηναϊκού. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ένα καλό σουτ του Βερόν που απέκρουσε σε κόρνερ ο Καρνέζης στο 32ο λεπτό...Στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε το... γνωστό έργο. Τον Παναθηναϊκό, ενώ προηγείται να οπισθοχωρεί και να δίνει χώρο στον ΟΦΗ, ο οποίος αναθάρρησε και έψαξε την ισοφάριση, την οποία απέτρεψε ο Καρνέζης στο 64' στο τετ α τετ με τον Κουτσιανικούλη, βγαίνοντας και κλέβοντάς του τη μπάλα με τα πόδια. Ο Κουίνσι πέρασε αντί του Μαυρία, αλλά ο ΟΦΗ είχε την πρωτοβουλία και οι πράσινοι περίμεναν πίσω. Ηρθε και η ατυχία με τον Πίντο να τραυματίζεται και δίχως να υπάρχει άλλος στόπερ τον πάγκο πέρασε αναγκαστικά στο κέντρο της άμυνας ο νεαρός Λα