Τερζής: Οποιος μας αντιμετωπίζει γνωρίζει ότι έχει δύσκολο έργο

Τη ρεβάνς από τον Παναθηναϊκό θέλει να πάρει ο Αρης, την Πέμπτη (22/4), μετά την ήττα στη Γλυφάδα για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος. Οι κίτρινοι στον πρώτο αγώνα δεν μπόρεσαν να φύγουν από την Αθήνα με τον θετικό αποτέλεσμα και έτσι τώρα θα κυνηγήσουν τη νίκη στα Βασιλικά, προκειμένου να μείνουν ζωντανοί στο παιχνίδι της πρόκρισης για τον τελικό, αν και κάτι τέτοι είναι αρκετά δύσκολο για το συγκρότημα του Γιώργου Οικονομίδη.

Ο αρχηγός των θεσσαλονικέων,

Θάνος Τερζής, σε δηλώσεις του παρουσιάστηκε αισιόδοξος ότι η ομάδα του μπορεί εκμεταλλευόμενη την έδρα της μπορεί να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα, κάνοντας το 1-1 και από κει και πέρα... "Οτι προκύψει..."

"Η υποδοχή το πρόβλημά μας""Στο δεύτερο σετ κρίθηκε ο αγώνας. Στο πρώτο σετ δεν ακολουθήσαμε καθόλου τον Παναθηναϊκό. Στο δεύτερο προηγηθήκαμε και τελικά κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο Παναθηναϊκός έχει καλή υποδοχή, είναι το βασικό του στοιχείο και με υψηλά ποσοστά εκεί έχει καλή ανάπτυξη. Δεν μας βγήκε να πιέσουμ