Την πρώτη εντός έδρας νίκη της πέτυχε η Μπλάκπουλ, 2-1 τη Γουέστ Μπρομ

Την πρώτη εντός έδρας νίκη της ύστερα από 10 αγωνιστικές πανηγύρισε η Μπλάκπουλ, που επικράτησε με 2-1 της Γουέστ Μπρομ και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Γουέστ Μπρομ, καθώς στο 11ο λεπτό ο Ιμπάνεθ ανέτρεψε τον Ανταμ και ο διαιτητής τον απέβαλε με απευθείας κόκκινη κάρτα, ενώ καταλόγισε το πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ανταμ, κάνοντας το 1-0.Στο 29ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με εννέα παίκτες, καθώς ο Χάρα δέχθηκε κόκκινη κάρτα και ακολούθησε τον Ιμπάνεθ στα αποδυτήρια. Εχοντας το αριθμητικό
πλεονέκτημα, η Μπλάκπουλ πίεσε για δεύτερο γκολ και το πέτυχε στο 63` με τον Βάρνεϊ. Η Γουέστ Μπρομ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 1-2 στο 85` με τον Μουλούμπου και έφυγε από το Μπλούμφιλντ Ρόουντ με άδεια χέρια.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 10ης αγωνιστικής:Σάββατο (30/10)Αρσεναλ - Γουέστ Χαμ: 1-0 (88` Σονγκ)Μπλάκμπερν - Τσέλσι: 1-2 (21` Μπενζανί - 39` Ανελκά, 84` Ιβάνοβιτς)Εβερτον - Στόουκ Σίτι: 1-0 (67