Το σήκωσε ο Τζόκοβιτς στο Πεκίνο

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς έκανε επίδειξη των χορευτικών ικανοτήτων του στο Πεκίνο, όπου κατέκτησε το τουρνουά για τρίτη φοράΜόλις στο πρώτο σετ ο Νόβακ Τζόκοβιτς προβληματίστηκε από τον Τζο-Βίλφριντ Τσόνγκα στον τελικό του τουρνουά του Πεκίνου.Ο Σέρβος τενίστας νίκησε 7-6 (7-4), 6-2 και συμπλήρωσε ένα... τρεμπλ Πεκίνου. Ήταν η όγδοη νίκη του με αντίπαλο τον εξαιρετικό Γάλλο που "χτυπάει" την πόρτα των τελικών της ATP στο Λονδίνο.Μετά από 100 λεπτά αγώνα ο Τζόκοβιτς είχε ακόμη ενέργεια και αποδέχθηκε το αίτημα της εκπροσώπου της οργανωτικής επιτροπής και χόρεψε... Gangnam Style μαζί με τα ball kidsΤζόκοβιτς κατέκτησε τον τέταρτο φετινό τίτλο του και τον 32ο στην καριέρα του. Το σημαντικότερο είναι πως κέρδισε 500 βαθμούς και πλησίασε κι άλλο τον Ρότζερ Φέντερερ στην παγκόσμια κατάταξη.