Τον κέρδισε και τον καταδιώκει...

Οι πράσινοι πλησίασαν σε απόσταση ενός βαθμού τον αποψινό αντίπαλό τους και ελπίζουν να εκμεταλλευθούν το δύσκολο πρόγραμμα που έχει τις τελευταίες αγωνιστικές (παίζει με Βουλιαγμένη και Ολυμπιακό), ώστε να τον ξεπεράσουν και να κατακτήσουν την τέταρτη θέση.Οι κυανέρυθροι προηγήθηκαν 5-3 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι γύρισαν το παιχνίδι, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον τερματοφύλακά τους, Γιώργο Ρέππα.Με δύο συνεχόμενα γκολ του Στελλάτου στον παίκτη παραπάνω ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε 7-5 και κράτησε ως το τέλος τη νίκη του, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχασαν στην τελευταία περίοδο αρκετές επιθέσεις με παίκτη παραπάνω, αλλά και πέναλτι (δοκάρι ο Παπαδόγκωνας).Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-3, 4-1, 1-1ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Αλιχανίδης 2, Γ.Αφρουδάκης 2, Στελλάτος 2, Ζ.Αφρουδάκης, Τσόκας, ΚοκκινάκηςΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Κουτσιαλής 4, Παπαδόγκωνας 2, Γκάλιτς