Τριάρα στο Αμβούργο η Σάλκε

Η ομάδα του Γκέζελκίρχεν νίκησε με 3-1, κάνοντας παράλληλα και... οικονομία δυνάμεων για το ματς του Europa με την Τβέντε (15/3)!Είναι χαρακτηριστικό ότι οι γηπεδούχοι πέτυχαν όλα τα γκολ τους στο πρώτο ημίχρονο, με τους Πούκι, Μέτζελντερ και Χούντελαρ.Το μόνο που κατάφερε το Αμβούργο ήταν απλώς και μόνο να μειώσει στο τέλος του ημιχρόνου με τον Κάτσαρ.Η Σάλκε πλησίασε στον
έναν βαθμό την Γκλάντμπαχ (3η θέση), ενώ το Αμβούργο αρχίζει να μπλέκει ξανά σε περιπέτειες, μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής στην Bundesliga.Παρασκευή 9/3Στουτγκάρδη - Καϊζερσλαουτερν 0-0Σάββατο 10/3Κολονία - Χέρτα 1-0 (36' Κλέμενς)Μπάγερν - Χόφενχαϊμ 7-1 (6', 36', 48' Γκόμεζ, 12' 29' Ρόμπεν, 19' Κρος, 58' Ριμπερί - 85' αυτ. Γκουστάβο)Μάιντς - Νυρεμβέργη 2-1 (1' Μίλερ, 22' Ζιντάν - 65' Ντινταβί)Βόλφσμπουργκ - Λεβερκούζεν 3-2 (32' Χέλμες, 45' Ντεζάγκα, 62' αυτ. Κάντλετς - 3' Κίσλινγκ, 90' Ντερντιγιοκ)Γκλάντμπαχ - Φράιμπουργκ 0-0Aουγκσμπουργκ - Ντόρτμουντ 0-0Κυριακή 11/3Βέρντερ - Ανόβερο 3-0 (31' Πιζάρο, 49' Προντλ, 55' Ρόζενμπεργκ)Σάλκε - Αμβούργο 3-1 (5' Πούκι, 27' Μέτζελντερ, 34' πεν. Χούντελαρ - 45' Κάτσαρ)