Τσέλσι - Μπάρτσα: Η κλοπή του 2009 (vid)

Οι άγγλοι είχαν αποσπάσει ισοπαλία 0-0 στο Καμπ Νου και στον επαναληπτικό του Στάμφορντ Μπριτζ προηγήθηκαν 1-0. Υπολόγιζαν όμως χωρίς τον... Τομ Χένινγκ Οβρεμπο. Ο νορβηγός διαιτητής έκανε ότι περνούσε από... τη σφυρίχτρα του για να κρατήσει την Μπαρτσελόνα μέσα στο παιχνίδι της πρόκρισης. Και τελικά, οι καταλανοί με γκολ του Ινιέστα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφάρισαν 1-1 και πήραν το εισιτήριο για τον τελικό της διοργάνωσης.Στο παρακάτω video, μπορείτε να παρακολουθήσετε τι μεσολάβησε από το γκολ της Τσέλσι, μέχρι το γκολ της Μπαρτσελόνα και για ποιο λόγο οι οπαδοί της Τσέλσι "φόρεσαν" την φανέλα της Μπάρτσα στον νορβηγό διαιτητή, κάνοντας λόγο για το μεγαλύτερο διαιτητικό σκάνδαλο στην ιστορία του Champions League.