Βούλιαξε την Αρμάνι η Εφές

Η Εφές έκαμψε την αντίσταση της Αρμάνι Μιλάνο που αγωνίστηκε χωρίς τον τραυματία Γιάννη Μπουρούση με 77-71 και διατηρήθηκε στην δεύτερη θέση του ομίλου. Η Αναντόλου Εφές σημείωσε ακόμα μία νίκη για τον τρίτο όμιλο της Euroleague, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Μιλάνο με 77-71 και διατηρήθηκε στην δεύτερη θέση του ομίλου.Από την άλλη πλευρά, η ιταλική ομάδα γνώρισε την πέμπτη της ήττα με αποτέλεσμα να μειωθούν αισθητά οι ελπίδες της πρόκρισης στην επόμενη φάση.Η Αναντόλου Εφές
ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και προσπάθησε να επιβάλει τον ρυθμό της απέναντι στη Μιλάνο.Έτσι κατάφερε να κλείσει το πρώτο δεκάλεπτο με 20-18, καθώς ο Μαλίκ Χέρστον μείωσε για τους Ιταλούς. Στη συνέχεια η ομάδα του Αντώνη Φώτση θα ανεβάσει την απόδοση της και θα καταφέρει να πάει στα αποδυτήρια με 36-27.Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τούρκοι θα ανεβάσουν την απόδοση τους και θα καταφέρουν να κλείσουν την τρίτη περίοδο με 54-52. Στα τελευταία δέκα λεπτά του ματς η Εφές θα καταφέρει να ελέγξει τον αγώνα και να φτάσει τελικά στο θετικό αποτέλεσμα με 77-71.Τα δεκάλεπτα: 20-18, 27-36, 54-52, 77-71.