Βρήκε... πελάτη ο Ατρόμητος!

Εκπληκτική παράδοση χτίζει ο Ατρόμητος στα ματς με τον ΠΑΟΚ, από τον οποίο δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία οκτώ παιχνίδια (Super League, play offs, Kύπελλο), μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες!Ο Δικέφαλος έχει βρει... μπελά με τους Περιστεριώτες από τους οποίους έχει ηττηθεί σε ματς υψίστης σημασίας, όπως το χθεσινό (29/5).Στη διάρκεια της φετινής σεζόν οι δύο ομάδες έχουν τεθεί αντιμέτωπες τέσσερις φορές,
με τον Ατρόμητο να μετρά τρεις νίκες. Ενα ματς έληξε ισόπαλο.Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ο Ατρόμητος είχε νικήσει 1-0, χάρη σε τέρμα που πέτυχε ο Λαζαρίδης στο 70ό λεπτό. Στον δεύτερο γύρο οι δύο ομάδες "κόλλησαν" στο 0-0 στην Τούμπα.Στα πλέι οφ η ομάδα του Γιώργου Παράσχου μετρά δύο στα δύο και μάλιστα με το ίδιο σκορ (2-1) και με τον ίδιο τρόπο. Ο ΠΑΟΚ και στις δύο περιπτώσεις προηγήθηκε με τον Σαλπιγγίδη, ωστόσο οι κυανόλευκοι "γύρισαν" τα παιχνίδια, φτάνοντας σε νίκη στο τέλος.Στη διάρκεια της περασμένης σεζόν, οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί ξανά για τα πλέι οφ, με τον Ατρόμητο να πετυχαίνει διπλό στην Τούμπα (0-1 με τον Φυτανίδη). Ισόπαλο 0-0 είχε λήξει το ματς στο Περιστέρι, όπως και αυτό για τον δεύτερο γύρο του Πρωταθλήματος.Η αρχή στο σερί του Ατρομήτου έγινε σε ματς Κυπέλλου τον Ιανουάριο του 2012, όταν είχε νικήσει στην παράταση με 2-1 στην Τούμπα. Και σε εκείνο το ματς ο ΠΑΟΚ είχε προηγηθεί με τον Λίνο στο 30ό λεπτό, ωστόσο ο Φυτανίδης στο 90' έστειλε το ματς στην παράταση και στο πρώτο λεπτό του έξτρα ημιώρου ο Μπρίτο είχε διαμορφώσει το τελικό 2-1, δίνοντας την πρόκριση στην ομάδα του!