Εχασε την ευκαιρία

Ο τραγικός Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία να περάσει -έστω και προσωρινά- στην κορυφή της βαθμολογίας της Σούπερ Λίγκας, μετά την διακοπή του αγώνα Εργοτέλης-Ολυμπιακός. Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της
Σούπερ Λίγκας, οι "πράσινοι" παραχώρησαν στο ΟΑΚΑ ισοπαλία με σκορ 1-1 στη Λάρισα.

Σκοράροντας από ένα γκολ στις καθυστερήσεις κάθε ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ νίκησε στην Τούμπα με 2-1 την ΑΕΚ στο ντέρμπι των "Δικέφαλων".

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος μέσα στη Νέα Σμύρνη επί του Πανιωνίου με 1-0, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής.

Για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι και πρώτο στην φυσική έδρα της, η Κέρκυρα δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη, καθώς παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 1-1 στην Ξάνθη.

Τέλος, στο "Παγκρήτιο" Στάδιο, παίχτηκε μόνο ένα ημίχρονο μεταξύ Εργοτέλη και Ολυμπιακού, παρά την προσπάθεια των συνεργείων να καθαρίσουν τον αγωνιστικό χώρο από