Superleague | 25η Αγωνιστική | Αποτελέσματα

22:53 18/3/2012 - Πηγή: Neolaia

Tίτλοι τέλους για το πρωτάθλημα, αφού το ντέρμπυ δεν τελείωσε ποτέ και ενώ ο Ολυμπιακός, επικρατούσε του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ με 0-1. Το χρυσό τέρμα ο Αμπντούν στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Τρίτος παρέμεινε ο Ατρόμητος, που ήρθε ισόπαλος 2-2  στη Λειβαδιά. Ναπολεόνι και Ζησόπουλος, οι σκόρερ των γηπεδούχων. με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν

με τέρματα των Οικονόμου και Μήτρογλου.

Στο Αγρίνιο Παναιτωλικός και ΠΑΟΚ, είχαν από ένα ημίχρονο, με τους Αγρινιώτες να προηγούνται με τέρμα του Θεοδωρίδη από το 28’ και τον Τσιρίλο να ισοφαρίζει στο 85’ για τους Θεσσαλονικείς.

Στην Τρίπολη η ΑΕΚ, πήρε έναν πολύτιμο βαθμό για την είσοδο στα play – off. Μέτριοι οι «κιτρινόμαυροι», χρειάστηκαν την είσοδο του εξαιρετικού (και πάλι) Κλωναρίδη για να βρουν απάντηση στο γκολ του Ναβάρο από το 54’.

Στο Βικελίδης, ο Άρης επικράτησε με 1-0 του ΟΦΗ με τέρμα του Λαζαρίδη.

Στη Νέα Σμύρνη, με 2-0 επικράτησε ο Πανιώνιος της Δόξας. Οι «κυανέρυθροι» έφτασαν στην νίκη με γκολ των Αντούνες και Ντιμπαλά.

Στη Ξάνθη, δεν έχει τελειωμό η κατρακύλα της Skoda. Αυτή τη φορά έχασε εντός με 1-2 από τον ΠΑΣ. Τα γκολ για την ομάδα του Άγγελου Αναστασιάδη σημείωσαν οι Μπεσέρα (58’) και Βίλα (82’), με τον Βλαχοδήμο απλά να μειώνει στο 87’.

Τέλος, στην Κρήτη, νίκη – ανάσα για τον Εργοτέλη επί της Κέρκυρας, που επικράτησε με 1-0 με γκολ του Λεάλ στο 57’.