Ντινάμο Ζάγκρεμπ – ΑΕΚ 1-2: Πήρε προβάδισμα πρόκρισης με τεράστιο διπλό και το αφιέρωσε στον… Μιχάλη Κατσουρή (Video)

Η ΑΕΚ βελτιώθηκε θεαματικά στο β΄ημίχρονο και πήρε τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ στα play offs του Champions League.

Μια νίκη ψυχής, με την ΑΕΚ να αφήνει πίσω το κακό της πρώτο ημίχρονο, όπου βρέθηκε πίσω στο σκορ μέσω τουλάχιστον αυστηρής απόφασης για φάουλ (39′ Μπούλατ).

Ωστόσο,

στο δεύτερο ημίχρονο, το σύνολο του Ματίας Αλμέιδα ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του, έκανε το γνωστό του καλό παιχνίδι και έφτασε στην ανατροπή με τα τέρματα του Τσούμπερ στο 59′ και του Γαλανόπουλου στο 90′.

Μάλιστα, στο δεύτερο, συνδυάστηκαν οι αλλαγές (Πισάρο την ασίστ), με τον Έλληνα χαφ να δείχνει το μαύρο περιβραχιόνιο στη μνήμη του δολοφονημένου Μιχάλη Κατσούρη.

Οι Κροάτες μαζεύουν χρήματα για τους προφυλακισμένους οπαδούς

Βγήκαν… οι κουμπαράδες στο Μάξιμιρ του Ζάγκρεμπ για να μαζευτούν χρήματα για τους προφυλακισμένους Κροάτες μέλη των BBB τους οποίους συνέλαβε η ελληνική αστυνομία μετά από την δολοφονία του Μιχάλη Κατσούρη.

Οι οπαδοί έχουν μεταφερθεί σε φυλακές σε όλη την Ελλάδα και έχει ξεκινήσει ο έρανος από τους οργανωμένους της ομάδας της Κροατίας για τα δικαστικά και όχι μόνο έξοδα.

Την ίδια στιγμή, οι ultras της Ντιναμό άφησαν κενές θέσεις στην εξέδρα για τους Κροάτες συλληφθέντες.

Το live της αναμέτρησης:

Υπάρχει ενός λεπτού σιγή και δεν ακούγεται το παραμικρό στο γήπεδο.

1′ Πρώτη τελική με τον Μπούλατ να κάνει το σουτ και να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ

15′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ντίναμο με τον Λιούμπισιτς να μπαίνει στην ποεριοχήμ τους αμυντικούς της ΑΕΚ να έχουν κακή αντίδραση και τον Στάνκοβιτς να διώχνει το γύρισμα του Κροάτη

16′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Τσούμπερ στην κόντρα να βρίσκει εξαιρετικά τον Λιβάι Γκαρσία με τον Λιβάκοβιτς να σταματάει εντυπωσιακά με το πόδι τον επιθετικό της Ένωσης

39′ ΓΚΟΛ ο Μπουλάν με εξαιρετικό φάουλ κάνει το 1-0 για τη Ντινάμο

Ημίχρονο στο παιχνίδι με τη Ντιναμό να προηγείται με 1-0 της ΑΕΚ

50′ Η ΑΕΚ έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και προσπαθεί να κερδίσει μέτρα στο γήπεδο

59′ ΓΚΟΛ ο Τσούμπερ κάνει το 1-1 για την ΑΕΚ

90′ Γκολ για την ΑΕΚ, ο Κώστας Γαλανόπουλος με τρομερό πλασέ μετά από γύρισμα του Πιζάρο κάνει το 2-1 για την ΑΕΚ

Προκαλεί η Ντιναμό Ζάγκρεμπ: «Η ΑΕΚ μας επιτέθηκε, αρνήθηκε τη συμφιλίωση»

Ντινάμο Ζάγκρεμπ – ΑΕΚ LIVE, Champions League,ntinamo zagkreb – aek LIVE, Champions League