«Απόψε μας πήδηξαν!»

Έξαλλος ο Σισέ, βρέθηκε στην συνέντευξη Τύπου μετά το ματς με την ΑΕΚ και «επιτέθηκε» στον διαιτητή. «Αηδιασμένος για την διαιτησία, περήφανος για την ομάδα μου». Ο Τζιμπρίλ Σισέ βρέθηκε στην συνέντευξη Τύπου μετά τον αποκλεισμό από την ΑΕΚ και δήλωσε αρχικά περήφανος για τη νίκη και την εμφάνισή του Παναθηναϊκού, μίλησε για μία ομάδα που αναγεννήθηκε και παράλληλα τόνισε πως είναι αηδιασμένος
από την διαιτησία.

Ο Γάλλος άσος βρέθηκε στην συνέντευξη Τύπου και αρχικά ανέφερε: «Τρεις λέξεις για να εκφράσω την αποστροφή μου για απόψε. Το θέμα δεν είναι ότι χάσαμε την πρόκριση. Θα το πω άσχημα ενδεχομένως, αλλά έχω την αίσθηση ότι σήμερα με πήδηξαν. Όταν είναι 7 λεπτά καθυστερήσεις και δεχόμαστε γκολ στα 7 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα, καταλαβαίνετε τι λέω. Το να δίνεις δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βύντρα στο πλάγιο το χαρακτηρίζω με την ίδια λέξη. Το έκανε και η ΑΕΚ 2-3 φορές αλλά χωρίς να τιμωρηθούν. Αυτή η ανακατωσούρα μου προκαλεί αηδία, αποστροφή. Πραγμα