ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις

Η Αγία Παρασκευή πέρασε από το κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας επικρατώντας του Ιωνικού με 56-73.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό, με τον Ιωνικό να μπαίνει πιο αποφασισμένος στο παρκέ και να ολοκληρώνει το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενος με 10 πόντους. Στη δεύτερη περίοδο η ΚΑΠ "ξύπνησε" και ισορρόπησε το ματς, φανερώνοντας σοβαρότερο πρόσωπο σε άμυνα και επίθεση, με το ημίχρονο να βρίσκει την ομάδα του Σπύρου Σταθούλη μπροστά με τρεις πόντους (32-29).

Το δεύτερο μισό της αναμέτρησης, ωστόσο, άνηκε ολοκληρωτικά στην ΚΑΠ, η οποία -εμφανώς βελτιωμένη σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά και

χωρίς τον Άρη Κορωνίδη στη σύνθεσή της, που ταλαιπωρείται από ίωση- ήταν ισοπεδωτική και στα δύο μέρη του γηπέδου και δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλό της. Η ψαλίδα της διαφοράς ολοένα και μεγάλωνε και το τελικό 73-56 "φωτογράφισε" την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου.

Δεκάλεπτα: 20-10, 32-29, 44-49, 56-73

Η Αγία Παρασκευή θα φιλοξενήσει την Κυριακή (30/09) στις 18:00 στο κλειστό του Κοντόπευκου την ΑΕΚ.