ΓΕΡΜΑΝΙΑ | Ένα δεκάλεπτο αρκούσε για την Βόννη

Η Βόννη δείχνοντας το καλό της πρόσωπο στο δεύτερο δεκάλεπτο επικράτησε της Χάγκεν με 89-77 και πανηγύρισε την 13η νίκη σε 25 αγώνες που έχει δώσει στο πρωτάθλημα της Γερμανίας.

Η ομάδα του Μίκαελ Κοχ έκανε επιμέρους σκορ 28-14 στην δεύτερη περίοδο και πήγε στα αποδυτήρια έχοντας μια διαφορά 16 πόντων (47-31). Στην συνέχεια της αναμέτρησης κράτησε την Χάγκεν σε απόσταση ασφαλείας και έφτασε σχετικά άνετα στη νίκη.

Κορυφαίος της Βόννης ήταν ο Τόνι Γκάφνεϊ (18π., 10 ριμπ.) ενώ θετική ήταν η παρουσία του Τζάρεντ Τζόρνταν. Ο πρώην γκαρντ του Κολοσσού πέτυχε 9 πόντους, μάζεψε 3 ριμπάουντ και μοίρασε 7 ασίστ. Για την Χάγκεν προσπάθησε ο Μαρκ Αντόνιο Κάρτερ που πέτυχε 21 πόντους ενώ στην συγκομιδή του είχε και 6 ριμπάουντ.