ΓΕΡΜΑΝΙΑ | Με Στάιγκερ "φωτιά" η Λούντβιγκσμπουργκ

Η Λούντβιγκσμπουργκ έκανε την έκπληξη και επικράτησε στην παράταση της Ουλμ με 84-91 για την δεύτερη αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες βάδιζαν χέρι χέρι στο σκορ στην μαγαλύετρη διάρκεια της αναμέτρησης αλλά η Ουλμ δύο δευτερόλεπτα πριν από την λήξη, με τρίποντο του Φίλιπ Σουέδελμ προηγήθηκε με 73-70. Η απάντηση από τους φιλοξενούμενος δεν άργησε να έρθει και στην εκπνοή ο Λούκα Στάικερ με τρίποντο ισοφάρισε σε 73-73 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Στον επιπλέον χρόνο η Λούντβιγκσμπουργκ ήταν καλύτερη και πήρε τελικά τη σπουδαία αυτή εκτός έδρας νίκη.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Λούκα Στάιγκερ με 24 πόντους και τον ακολούθησε ο Κάμρον Τέιλορ με 17 πόντους.

Για την Ουλμ ξεχώρισε ο Τζον Μπράιαντ με 22 πόντους και ο Λανς Τζέτερ με 20 πόντους.