Κ.Α.Ο.Δ. | Καλαφατάκης: "Είχαμε πολλές απουσίες όλη την εβδομάδα..."

Ο ΚΑΟΔ προέρχεται από τη μεγάλη νίκη απέναντι στον Απόλλωνα, ωστόσο όπως επισήμανε ο Γιώργος Καλαφατάκης η προετοιμασία των Δραμινών εν όψει του ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ (27/10, 19:00) πραγματοποιήθηκε με ουκ ολίγα προβλήματα και ξεκαθάρισε ότι οι παίκτες του θα πρέπει να μπουν δυνατά απ' το πρώτο λεπτό, ώστε να κυνηγήσουν τη νίκη...

"Προερχόμαστε από μία μεγάλη νίκη που μας άφησε όμως προβλήματα. Η προετοιμασία της εβδομάδας δεν έγινε όπως θα την ήθελα μια και είχαμε

απουσίες τεσσάρων παικτών. Εχουμε την επιστροφή του Νόουλς που ελπίζω θα μας βοηθήσει να καλύψουμε τα προβλήματα τραυματισμών και κυρίως του Ντέιλ που δεν προπονήθηκε όλη την εβδομάδα. Ο ΠΑΟΚ, όπως έδειξε στο παιχνίδι με τον Ικαρο, βρίσκει ρυθμό και παίζει καλό μπάσκετ. Πρέπει να μπούμε δυνατά από το πρώτο λεπτό για να διεκδικήσουμε την νίκη που θα μας δώσει ώθηση γιατί ακολουθεί ένα δύσκολο πρόγραμμα".

Ο Σταμάτης Μπένας, με τη σειρά του, τόνισε: "Μετά τη νίκη μας στην Πάτρα ισοφαρίσαμε την ήττα της 1ης αγωνιστικής από τον Πανιώνιο. Για να έχει αξία όμως η νίκη αυτή πρέπει να επικρατήσουμε του ΠΑΟΚ. Αυτό δεν θα είναι καθόλου εύκολο. Ελπίζω οι φίλοι μας να γεμίσουν το γήπεδο και να μας βοηθήσουν στην μεγάλη προσπάθεια που θα κάνουμε με αντίπαλο μία ομάδα με ιστορία και πολυάριθμους φίλους σε όλη την Β.Ελλάδα".