ΚΑΒΑΛΑ | Με "Γκάγκα" φωτιά!

Με ένα καθοριστικό τρίποντο του Γιάννη Γκαγκαλούδη ένα λεπτό πριν από την λήξη και 2/2 δικές του βολές, η Καβάλα πήρε τη νίκη επί της Μπέογκραντ με 81-76 και έκανε το δύο στα δύο στην Βαλκανική Λίγκα.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο η Καβάλα έδειξε τα "δόντια" της και χωρίς να δυσκολευτεί στο τέλος της περιόδου βρέθηκε στο +12 (28-16).

Με τον ίδιο ρυθμό συνέχισε η Καβάλα και

στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τον Νεμάνια Μίτροβιτς να την οδηγεί επιθετικά. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την ελληνική ομάδα να προηγείται με 47-30.

Στην τρίτη περίοδο η Μπέογκραντ έκανε την αντεπίθεσή της αλλά η ομάδα του Κρις Χουγκάζ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και ολοκλήρωσε την περίοδο στο +10 (59-49).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Μπέογκραντ πάτησε ακόμη περισσότερο το γκάζι, με ένα σερί 6 πόντων ισοφάρισε σε 70-70 στο 37'. Η Καβάλα δεν το έβαλε κάτω και με τρίποντο του Γιάννη Γκαγκαλούδη πέρασε ξανά μπροστά στο σκορ με 75-72 στο 39' και με 2/2 ελεύθερες βολές λίγα δευτερόλεπτα πριν από την λήξη, πήρε τη νίκη με 81-76.

Δεκάλεπτα: 28-16, 47-30, 59-49, 81-76