ΠΑΟΚ | Δια χειρός Παππά τρέχει για εξάδα...

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Νίκο Παππά (20 πόντοι με 4/5 δίπ., 1/3 τρίπ., 9/10 β.) ο οποίος οδήγησε την ομάδα του στην νίκη απέναντι στον ΚΑΟΔ με 77-59. Ο "Δικέφαλος" δυσκολεύτηκε μόνο για μια περίοδο, αλλά μετά επέβαλε το ρυθμό του και πάει φούλ για την εξάδα.

Δυναμικό ήταν το ξεκίνημα και για τους δύο αντιπάλους, καθώς πήγαιναν χέρι- χέρι στο σκορ. Ο Νίκος Παππάς ήταν εξαιρετικός για την ομάδα του "Δικεφάλου" και τραβούσε το

σκορ μόνος του. Ο ΚΑΟΔ με την καθολική του υπεροχή στα ριμπάουντ (5-11) και τον Βασίλη Κιτσούλη δεν άφησε τον ΠΑΟΚ να ξεφύγει και το τέλος της πρώτης περιόδου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες (20-20).

Ανώτερος ήταν ο ΠΑΟΚ στην δεύτερη περίοδο και εκμεταλλευόμενος την καλή του άμυνα αλλά και την αστοχία των παικτών του Γιώργου Καλαφατάκη, κατάφερε να χτίσει μια διαφορά ασφαλείας και να πάει στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 38-29.

Σαρωτικός ήταν στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΑΟΚ, με τους γηπεδούχους να μην συναντούν καμία δυσκολία απέναντι στον ΚΑΟΔ και να κλείνουν την περίοδο με 60-43.

Η διαφορά ανέβηκε ακόμα πιο ψηλά, αφού στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ με καλάθι του Στίγκερς έκανε το 69-49. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει άνετα την επικράτηση απέναντι στον ΚΑΟΔ με 77-59.

Δεκάλεπτα: 20-20, 38-29, 60-43, 77-59