WPT: Νικητές στη Βιέννη Τάπια και Κοέγιο (vid)

Ανίκητοι μοιάζουν οι Αρτούρ Κοέγιο και Αγκουστίν Τάπια τη φετινή σεζόν καθώς το κορυφαίο δίδυμο στον κόσμο, κατέκτησε το 8ο συνεχόμενο τουρνουά μέσα στο 2023, συνεχίζοντας το απίστευτο αήττητο σερί τους.

Κοέγιο και Τάπια επικράτησαν 6-3, 6-3 των Μάρτιν Ντι Νένο και Φράνκο Στούπατσουκ στον τελικό του Boss Vienna Padel Open 1000 την Κυριακή (28/05) και γιόρτασαν με τίτλο την επιστροφή τους στην κορυφή της παγκόσμιας κατάταξης, γκρεμίζοντας από το Νο1 τους Χουάν Λεμπρόν

και Αλεχάντρο Γκαλάν που συνεχίζουν να απουσιάζουν από το tour λόγω του τραυματισμού του Λεμπρόν.

Ήταν η 37η συνεχόμενη νίκη για Ισπανοαργεντίνικο δίδυμο που έχει κυριαρχήσει στο φετινό World Padel Tour.

What a week, Vienna!

Thanks for all your ! #WPTViennaOpen pic.twitter.com/IBQE7vXwTf

World Padel Tour (@WorldPadelTour) May 28, 2023

VIENNA PADEL OPEN DRAW

The post WPT: Νικητές στη Βιέννη Τάπια και Κοέγιο (vid) appeared first on Tennis24.