Νέο ΕΠΙΚΟ around the net από τον Καρλίτο (vid)

Λίγο μετά το εντυπωσιακό around the net στο 2ο σετ της αναμέτρησης με τον Λορένζο Σονέγκο, ο Κάρλος Αλκαράθ έβγαλε ένα ακόμη πιο μαγικό χτύπημα, στον αγώνα με τον Ιταλό.

Στο 5-5 games του 4ου σετ, ο 20χρονος από τη Μούρθια, εκτέλεσε ένα υποδειγματικό backhand το οποίο πέρασε ανάμεσα στο στύλο του φιλέ και στην καρέκλα του διαιτητή, με τη μπάλα να προσγειώνεται στο court

του Σονέγκο και να καταλήγει winner, αφήνοντας με ανοιχτό το στόμα τους θεατές στις κερκίδες.

Ο Σονέγκο το μόνο που μπορούσε να κάνει ήταν να χειροκροτήσει τον αντίπαλό του γι’αυτή την εκτέλεση…

Λίγο αργότερα, ο Αλκαράθ σφράγισε την απαιτητική νίκη επί του Ιταλού και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Australian Open, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Ναγκάλ-Σανγκ.