Τζόκοβιτς: “Δεν ξέρω αν είμαι σε θέση να συνεχίσω” – VIDEO

Αβέβαιος για το μέλλον του στο Australian Open δήλωσε ο Νόβακ Τζόκοβιτς, λίγο μετά την εξαιρετικά δύσκολη νίκη επί του Τέιλορ Φριτζ για τον 3ο γύρο του αγαπημένου του Grand Slam.

Ο 33χρονος Σέρβος, έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση στη Rod Laver Arena, παίρνοντας προβάδισμα με 2-0 σετ όμως ένα πρόβλημα τραυματισμού τον

επηρέασε σε μεγάλο βαθμό με αποτέλεσμα να βρεθεί αντιμέτωπος με έναν πρόωρο αποκλεισμό.

Τελικά κατάφερε να ολοκληρώσει τη νίκη του με 7-6(1), 6-4, 3-6, 4-6, 6-2, παίρνοντας το εισιτήριο για τους “16” της διοργάνωσης όπου τον περίμενε ο Μίλος Ράονιτς.

#AusOpen | #AO2021 pic.twitter.com/VfU5yYm1fK

— #AusOpen (@AustralianOpen) February 12, 2021

Βέβαια, ο Νόλε εμφανίστηκε αινιγματικός όσον αφορά το πρόβλημα που αντιμετωπίζει..

“Ξέρω ότι πρόκειται για θλάση ενό μυ. Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να είμαι έτοιμος σε λιγότερο από δύο ημέρες. Δεν ξέρω αν θα μπορώ να μπω στο court. Είμαι απλά πολύ υπερήφανος για το σημερινό μου επίτευγμα. Θα δούμε πως θα πάει” είπε χαρακτηριστικά.

Αργοτερα, καλεσμένος στην εκπομπή του Eurosport με την Μπάρμπαρα Σετ και τον Ματς Βιλάντερ, ο Σέρβος αποκάλυψε ότι πέρασε από το μυαλό του μέχρι και να αποσυρθεί από τον αγώνα με τον Φριτζ.

The post Τζόκοβιτς: “Δεν ξέρω αν είμαι σε θέση να συνεχίσω” – VIDEO appeared first on Tennis24.