LIVE: Ατρόμητος – Ολυμπιακός 0-1

21:04 28/4/2012 - Πηγή: 24wro
Σε εξέλιξη βρίσκεται ο μεγάλος τελικός του Κυπέλλου... Ελλάδας στο ΟΑΚΑ (20:30), ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Ολυμπιακό. Οι δύο ομάδες θα παλέψουν για τη νίκη που θα τους δώσει το τρόπαιο. Ατρόμητος – Ολυμπιακός 0-1 (OTE TV-ΣΚΑΪ)

To «φιλμ» του αγώνα

1' Το παιχνίδι ξεκίνησε

3' Πρώτο σουτ από τον Μιραλάς. Η μπάλα στα χέρια του
Ιτάνζ.

7' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τζιμπούρ μέσα από την περιοχή προσπάθησε να σκοράρει, όμως ο Ιτάνζ απομάκρυνε τη μπάλα.

15' Κίτρινη στον Οικονόμου για μαρκάρισμα πάνω στον Αμπντούν.

18' Νέα ευκαρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τοροσίδης σέντραρε από τα δεξιά, ο Ιτάνζ απέκρουσε ασθενώς και ο Μακούν με πολύ δύναμη σούταρε από το ύψος της περιοχής και έστειλε τη μπάλα άουτ.

21' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Μήτρογλου μπήκε στην περιοχή και από πλάγια θέση, έχοντας πάνω του δύο παίκτες, σούταρε με δύναμη άουτ.

24' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Φυτανίδης προσπάθησε να απομακρύνει τη μπάλα και ανάτρεψε τον Μανιάτη.

26' Ο Χολέμπας έστειλε τη μπάλα άουτ από την γραμμή του πέναλτι. Το 0-0 παραμένει.

29' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Τζιμπούρ νίκησε τον Ιτάνζ με σουτ από το ύψος της περιοχής, μετά το γύρισμα του Τοροσίδη.

32' 67%-33% η κατοχή για τον Ολυμπιακό. Ατρόμητος – Ολυμπιακός 0-1 (OTE TV-ΣΚΑΪ)
Γκολ: 29' Τζιμπούρ
Κίτρινες κάρτες: Οικονόμου
Κόκκινες κάρτες: -
Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Οικονόμου, Τόμας, Φυτανίδης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Μπρίτο, Επστάιν, Τάτος, Μήτρογλου.
Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Κάρολ, Τοροσίδης, Μέλμπεργκ, Α. Παπαδόπουλος, Χολέμπας, Μανιάτης, Μακούν, Ορμπάιθ, Αμπντούν, Μιραλάς,Τζιμπούρ.