00:00 16/2/2011 - Πηγή: 24wro
Μεγάλο αβαντάζ ενόψει επαναληπτικού κατάφερε να πάρει η Τότεναμ, η οποία επικράτησε της Μίλαν με... 1-0 και μάλιστα μέσα στο «Σαν Σίρο», χάρη σε ένα γκολ του Κράουτς στο 80ο λεπτό, έπειτα από εξαιρετική αντεπίθεση. Τραυματίστηκε στο 16’ ο Αμπιάτι, φεύγοντας σε φορείο.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι εξαιρετικό. Η Τότεναμ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του, χωρίς όμως να απειλήσει ουσιαστικά και κατ’ επέκταση να πετύχει ένα γκολ. Τα «σπιρούνια» έλεγχαν το ρυθμό,
επισκέφθηκαν περισσότερες φορές την εστία του Αμπιάτι αρχικά και Αμέλια στη συνέχεια (ο πρώτος αντικαταστάθηκε στο 16’ λόγω τραυματισμού), αλλά δεν δημιούργησαν τα απαραίτητα ρήγματα για να σκοράρουν.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυναμικά και μέχρι το τέλος της αναμέτρησης είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο. Ο Γέπες ήταν ο παίκτης που θα μπορούσε να χριστεί σε δύο περιπτώσεις σκόρερ (51’ και 61’), αλλά ο Εουρέλιο Γκόμες είπε «όχι» και στις δύο δυνατές κεφαλιές του Κολομβιανού.