Δεν λήγει πριν μιλήσει ο Μέσι!

08:25 10/2/2011 - Πηγή: 24wro
Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι που είχε όλη τη σημασία του ντέρμπι... η Αργεντινή επικράτησε με 1-0 της Πορτογαλίας στο «Γουέμλεϊ», με τον Λίονελ Μέσι να δίνει μετά το «El Clasico» ακόμα μια απάντηση στον Κριστιάνο Ρονάλντο, που επίσης σκόραρε.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικό. Η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω, δημιουργούνταν φάσεις εκατέρωθεν, ενώ σημειώθηκαν και δύο γκολ. Ο Άνχελ Ντι Μαρία άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό έπειτα από ασίστ του Μέσι, όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο εκμεταλλευόμενος την αδράνεια
της άμυνας στο 21ο λεπτό, με προβολή έφερε το παιχνίδια στα ίσια.
Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε κάπως, αλλά το παιχνίδι συνέχισε να έχει τεράστιο ενδιαφέρον. Εξάλλου, κάποια από τα μεγαλύτερα «αστέρια» του παγκοσμίου ποδοσφαίρου βρίσκονταν στον ίδιο αγωνιστικό χώρο…
Τα λεπτά περνούσαν και όλα έδειχναν πως το latin ντέρμπι θα έληγε ισόπαλο. Όμως ο Λίονελ Μέσι φαίνεται πως δεν θα επέτρεπε σε δύο παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης (άσχετα αν ένας ήταν συμπατριώτης του) να πάρουν τα συγχα