Εκστρατεία Αργοναυτών για Ευρώπη!

17:55 6/2/2011 - Πηγή: 24wro
Στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε η Καβάλα, που επικράτησε με 1-0 της Κέρκυρας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής...
«Χρυσός» σκόρερ για το «συγκρότημα» του Χένρικ Κάσπερτσακ ήταν ο Νικουλάε στο 41’. Με το «τρίποντο» οι «Αργοναύτες» μπήκαν στην πεντάδα των πλέι οφ και ονειρεύονται την έξοδο στην Ευρώπη, έχοντας 31 βαθμούς, δύο περισσότερους από τον 6ο Άρη. Από την άλλη, οι «Φαίακες» παρέμειναν στους 24 βαθμούς, τρεις πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Παιχνίδι κέντρου είχαμε
στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να κάνουν πολλά λάθη και να μην μπορούν να βρουν ρυθμό. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα το πρώτο 20λεπτο να περάσει χωρίς κάποια σημαντική ευκαιρία.
Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης, ήταν για τους φιλοξενούμενους, στο 24’ με τον Μακρή που άλλαξε με τον Τσίγκα, αλλά το σουτ του πρώτου κόντραρε στον Καρντόσο που έπεσε στα πόδια του και κατέληξε κόρνερ.