Επτάλεπτη ανατροπή

23:03 29/1/2012 - Πηγή: 24wro
Μέσα σε επτά λεπτά η Άρσεναλ κατάφερε να...
σκοράρει τρία τέρματα και να πάρει επικρατήσει της Άστον Βίλα με 3-2. Οι «χωριάτες» ήταν εκείνοι που κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους «κανονιέρηδες» όταν στο 33’ ο Νταν άνοιξε το σκορ ενώ λίγο πριν πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια ο Μπεντ έκανε το 0-2. Ωστόσο στην επανάληψη οι Λονδρέζοι εμφανίστηκαν μεταμορφωμένοι και με τρία γκολ σε επτά λεπτά πήραν την νίκη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας. Αρχικά ο Φαν Πέρσι με πεναλτι στο 54’ μείωσε στο σκορ, τρία λεπτά αργότερα ο Γουόλκοτ ισοφάρισε για την ομάδα του ενώ στο 61’ ο Φαν Πέρσι και πάλι με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Σάντερλαντ έμεινε ισόπαλη στο 1-1 με την Μίντλεσμπρο , με τις δύο ομάδες να λύνουν τις διαφορές τους σε επαναληπτικό που θα γίνει στην έδρα της δεύτερης.