ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πρόκριση από σήμερα

13:10 19/1/2011 - Πηγή: 24wro
Σκορ πρόκρισης θέλει να πάρει ο Ολυμπιακός σήμερα κόντρα στον ΠΑΟΚ (18:00, Conn-x TV), ώστε να πάει με μεγαλύτερη άνεση στον επαναληπτικό της Τούμπας... ύστερα από δύο εβδομάδες. Πρέσινγκ και παιχνίδι από τα άκρα ζήτησε ο Ερνέστο Βαλβέρδε από τους παίκτες του.

Το πρώτο ζητούμενο είναι η νίκη, από εκεί και πέρα όμως αυτή πρέπει να έρθει και με τέτοιο τρόπο που θα δίνει…
άνεση. Ένα «καθαρό» σκορ είναι το ιδανικό, αφού τα εκτός έδρας γκολ μετράνε. Ο Ερνέστο Βαλβέρδε γνωρίζει το πόσο δυσκολοκατάβλητη ομάδα είναι ο ΠΑΟΚ, ενώ ξέρει ότι οι Θεσσαλονικείς είναι ικανοί να σκοράρουν στο «Καραϊσκάκη» και για τον λόγο αυτό, θέλει να παίξει ο Ολυμπιακός με οδηγό το δεύτερο ημίχρονο κόντρα στον Πανσερραϊκό, όπου επέδειξαν μεγάλο πάθος και επ’ουδενί το πρώτο 45λεπτο του ίδιου αγώνα. Ο Ισπανός τεχνικός, θέλοντας να παρουσιάσει όσο το δυνατό πιο έτοιμους τους «ερυθρόλευκους» έκανε δοκιμές με το σχήμα που προτίθεται να παρατάξει σήμερα, κάτι που δεν συνηθίζει στη μέχρι τώρα θητεία του στην Ελλ