ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: «Προπόνηση» με κόσμο στο Περιστέρι!

19:30 6/2/2011 - Πηγή: 24wro
Χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου και παρουσία περίπου 300 φίλων του, ο Παναθηναϊκός επικράτησε εκτός έδρας του  Περιστερίου με 89-64, έχοντας μάλιστα ...πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.Όσον αφορά την εξέλιξη του ματς, οι «πράσινοι» ήταν συγκεντρωμένοι από το πρώτο δεκάλεπτο και κατάφεραν νωρίς – νωρίς να πάρουν μία διαφορά ασφαλείας, την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος. Στην αντίπερα όχθη, το Περιστέρι
το μόνο που κατάφερε να κάνει, ήταν να αιφνιδιάσει τους παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και να προηγηθεί με την έναρξη του ματς 7-0.

Αυτό όμως δεν μπορούσε να συνεχιστεί. Το «τριφύλλι» στα επόμενα λεπτά έπαιξε εκπληκτική άμυνα και μπόρεσε να κλείσει την πρώτη περίοδο προηγούμενο 20-15.  Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα για τους γηπεδούχους, αφού ο «Ζοτς» ζήτησε από τους παίκτες του πίεσε σε όλο το γήπεδο. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι «πράσινοι» να δεχθούν μόνο δέκα πόντους και να πάνε στο ημίχρονο προηγούμενοι 47-25.