ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 3-1

22:45 11/9/2011 - Πηγή: 24wro
Ο Παναθηναϊκός έκανε το 2 στα 2 και κέρδισε εκτός από τον ΠΑΣ…
και τον κόσμο του που χειροκρότησε θέρμα στο τέλος τους παίκτες του Φερέιρα.

93' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ. Ο Μπακαγιόκο έπιασε τη σκαστή κεφαλιά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

92' Ωραία κίνηση του Μπακαγιόκο, ο Κοτσόλης έδιωξε.

91' Αριστερό σουτ
του Καραγκούνη το όποιο έφυγε άουτ.

90' Σουτ του Καραγκούνη, έδιωξε ο Κηπουρός.

84' Ο Πετρόπουλος στη θέση του Τοτσέ.

79' Ο Μαυρίας στη θέση του Κουίνσι.

75' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο αυτή τη φορά δεν ήταν άτυχος και με πανέμορφη κίνηση και αριστερό σουτ νίκησε τον Κηπουρό.

74' Κίτρινη κάρτα στον Καραγκούνη.

74' ΚΙ ΑΛΛΟ ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο με πολύ όμορφο σουτ σημάδεψε εστία, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι αφού σταμάτησε στο δοκάρι.

72' Ο Καραγκούνης στη θέση του Κλέιτον.

68' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ. Λάθος γύρισμα του Βύντρα στον Κοτσόλη, ο Μπακαγιόκο πήρε τη μπάλα και πλάσαρε εύκολα τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού.

67' Ο Τζάνης στη θέση του Κεϊτά.

66' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ωραία κίνηση του Κλέιτον ο οποίος έπιασε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

60' Δυνατό φάουλ του Μπεσέρα, ο Κοτσόλης έδιωξε με γροθιές.

58' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κηπουρός στη θέση του Φεγκρούς.

55' Ο Φεγκρούς βγήκε από την περιοχή και έδιωξε την μπάλα προ του Τοτσέ, αλλά αυτή έφτασε στον Λέτο ο οποίος από μακριά δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα. Πεσμένος στο χορτάρι παραμένει ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ.

49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλέιτον εκτέλεσε το φάουλ, ο Κώτσιος βρήκε λίγο την μπάλα και ανάγκασε τον Φεγκρούς να αποκρούσει δύσκολα. Η μπάλα έφτασε στον Τοτσέ αλλά ο Ισπανσός αστόχησε από πολύ καλή θέση.