Ανόρθωση-Χάποελ Τελ Αβίβ 0-2: Ανώτεροι οι Ισραηλινοί

Την ανωτερότητα της έδειξε η Χάποελ Τελ Αβίβ απέναντι στην Ανόρθωση, νικώντας την κυπριακή ομάδα με 2-0. Ο φιλικός αγώνας διεξήχθη υπό το βλέμμα του προέδρου Χρίστου Πουλλαϊδη, με την "Κυρία" να δέχεται την ήττα στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας της. Μέτριος ο ρυθμός της ομάδας του Αντόνιο Μπούτσε. Ο Όμρικ πέτυχε και τα δύο γκολ της Χάποελ Τελ Αβίβ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με την Ανόρθωση να έχει την κατοχή της μπάλας και να χάνει δυο ευκαιρίες με δράστη τον Γκονζάλβες ενώ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Στην επανάληψη

και με τις πολλές αλλαγές, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ενώ οι Ισραηλινοί κατόρθωσαν να γίνουν πιο απειλητικοί, σκοράροντας δυο φορές με τον Ομρί στο 75′ και 79′.

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Κόπριβετς, Καλντερόν, Ερέρο, Γκάμπιελ, Γκιγιέρμε, Οικονομίδης, Βίκτορ, Κρέσπο, Γκονσάλβες, Ρίος, Ράγιος

Η εξέλιξη του φιλικού:

81' Δεύτερο γκολ για την Χάποελ και πάλι με τον Όμρικ

75' Γκολ για την Χάποελ με τον Όμρικ