«Εξάρα» η Μπάγερν στη Σάλκε και η Μπόχουμ ανάσανε ξανά!

Εύκολο απόγευμα είχε σήμερα η Μπάγερν Μονάχου, η οποία δεν είχε προβλήματα κόντρα στη Σάλκε στο «Αλιάντς Αρίνα» (6-0), στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλό της, από το πρώτο λεπτό επέβαλε τον ρυθμό της και έφθασε εύκολα στην νίκη με ηγέτη τον Σερζ Γκνάμπρι, που πέτυχε δύο γκολ.

Στο μεταξύ, σπουδαίο ματς έγινε στο Βερολίνο με την Ουνιόν να παίρνει

δύσκολα τελικά την νίκη με 4-2 κόντρα στην Φράιμπουργκ και να ανεβαίνει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0, με ηγέτη τον Μπέκερ, που πέτυχε δύο γκολ, έριξαν στη συνέχεια την απόδοσή τους και λίγο έλειψε να το πληρώσουν, καθώς η Φράιμπουργκ μείωσε σε 3-2 και πίεσε για την ισοφάριση, αλλά τελικά δεν τα κατάφερε.

Στο μεταξύ, η Μπόχουμ πήρε σπουδαία νίκη, στην προσπάθεια της να παραμείνει στην κατηγορία, με 3-2 επί της Αουγκσμπουργκ. Για τους γηπεδούχους, ο Κώστας Σταφυλίδης ήταν στην αρχική ενδεκάδα αλλά αναγκάστηκε να αποχωρήσει στο 36ο λεπτό λόγω τραυματισμού.

Πηγή: ΑΠΕ ΜΠΕ