Φιλική ήττα για τον Άρη από τον Ακρίτα Χλώρακας

Ο Άρης Λεμεσού ηττήθηκε με 4-3 από τον Ακρίτα Χλώρακας στο σημερινό μεταξύ τους φιλικό που διεξήχθη στο Τσίρειο.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Torres στο 13', με το υπέρ τους 1-0 να παραμένει μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, για τον Άρη ισοφάρισε προσωρινά στο 51' ο Manu, με τον Ακρίτα να ξαναπαίρνει το προβάδισμα στο 59' με τον Salerno. Στο 66' ο Ιωσηφίδης έκανε το 2-2 για την ομάδα της Λεμεσού

με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ο Άρης πήρε το προβάδισμα στο 69' με γκολ του Φράγκου, γράφοντας το 3-2. Στο 71' ο Pelegrini ισοφάρισε σε 3-3 για τον Ακρίτα, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 90' διαμόρφωσε το τελικό 4-3 για την ομάδα της Χλώρακας.

Ο προπονητής του Άρη, Αλεξέι Σπιλέβσκι είχε σήμερα την ευκαιρία να κάνει δοκιμές και να δει το επίπεδο ετοιμότητας αρκετών ποδοσφαιριστών οι οποίοι δεν πήραν πολλά λεπτά συμμετοχής στις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας.