Νίκησε και την Τσέλσι η ομάδα του Σπαλέτι! (video)

Δύο ημέρες μετά τη νίκη της επί της Μπάγερν Μονάχου, η αναγεννημένη Ίντερ «υπέταξε» και την Τσέλσι με σκορ 2-1, σε φιλική αναμέτρηση στην Σιγκαπούρη.

Ο Μαυροβούνιος διεθνής Στέφαν Γιόβετιτς άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ σε κενή εστία στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και αφού πρώτα ο τερματοφύλακας των Άγγλων, Τιμπό Κουρτουά, είχε αποκρούσει την εκτέλεση πέναλτί του, για να κάνει το 2-0 στο 53' ο Κροάτης μεσοεπιθετικός Ιβάν Πέρισιτς, με ωραίο διαγώνιο βολέ με το αριστερό από πλάγια θέση μετά από υποδειγματική αντεπίθεση της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφεραν

οι κάτοχοι του τίτλου της Premier League ήταν να μειώσουν στο τελικό 2-1 στο 74ο λεπτό, με ένα ασύλληπτο... ψηλοκρεμαστό αυτογκόλ του Τζέφρι Κοντογκμπιά, ωστόσο οι ποδοσφαιριστές του Λουτσιάνο Σπαλέτι υπερασπίστηκαν το προβάδισμά τους στο τελευταίο τέταρτο και πήραν μια ακόμη φιλική νίκη γοήτρου ενόψει της επόμενης σεζόν, επιβεβαιώνοντας έτσι τη δύναμη της φιλόδοξης Ίντερ.