«20άρισαν» οι Κάπιτολς στο Νιου Τζέρζεϊ

Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, οι Ουάσινγκτον Κάπιτολς κέρδισαν με 3-1 εκτός έδρας του Νιου Τζέρζεϊ Ντέβιλς και συμπλήρωσαν είκοσι βαθμούς σε 14 ματς.

Ο Adam Larsson έβαλε τους «διαβόλους» μπροστά στο σκορ στην πρώτη περίοδο, αλλά προς το τέλος της δεύτερης ο Alex Ovechkin ισοφάρισε. Στο 2:27 του τρίτου εικοσαλέπτου, ο Jason Chimera πέτυχε το νικητήριο, όπως αποδείχθηκε, γκολ, όταν οι «πρωτευουσιάνοι» είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο στον πάγο.

Εν τέλει, 9:17 πριν το τέλος, ο Marcus Johansson «σφράγισε» τη νίκη για τους Caps. Οι Ντέβιλς πίεσαν στα τελευταία λεπτά, αλλά τελικά έμειναν στους 15 βαθμούς.

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ